اخبار مربوط به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

  • 1400/04/20 - 20:03
  • تعداد بازدید: 8
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به مناسبت روز ادبیات کودک ونوجوان؛

دور همی مجازی «شعر و لبخند» اعضای کارگاه‌های ادبی در کانون خراسان جنوبی

اعضای مراکز کانون خراسان جنوبی با حضور در ویژه برنامه‌ی مجازی «شعر و لبخند» روز ملی ادبیات کودک ونوجوان را در حالی گرامی داشتند که میزبان نسرین قربانی، شاعر و کارشناس ادبی کانون استان سمنان نیز بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون خراسان جنوبی، عصر روز شنبه ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۰، ویژه برنامه « شعر و لبخند» با حضور نسرین قربانی، شاعر و کارشناس ادبی کانون استان سمنان، جمعی از مربیان و اعضای مراکز کانون استان برگزار شد.

بر همین اساس در این ویژه برنامه اعضای مراکز کانون استان پس از مطالعه کتاب « شاعران همیشه‌ های ناگهان» از آثار شاعر مهمان این برنامه، به نقد و بررسی و ارایه نظرات خود در خصوص اشعار و تصویر گری این کتاب پرداختند و پاسخ سوالات خود را از زبان نویسنده این کتاب شنیدند.

قربانی در بخشی از سخنان خود شعر را گره خوردگی احساس و عاطفه دانست و سرودن شعر را یک آن در شعر معرفی کرد که ایده آن از قبل در ذهن شاعر رسوب کرده و درشعر خودش را به صورت آنی نشان می‌دهد.

گفتنی است دراین ویژه برنامه اعضا با شخصیت« رضی هیرمندی» به عنوان مترجم، « راشین خیریه» به عنوان تصویرگر حورزه کودک ونوجوان و « رولد دال» نویسنده کتاب چارلی وکارخانه شکلات سازی آشنا شدند.

  اعضا در بخش پایانی این برنامه آثار شعر و داستان خود را در قالب‌ها کلیپ با دوستان خود به اشتراک گذاشتند. برگزاری مسابقات توسط تعدادی از اعضای مراکز کانون از دیگر بخش‌های این ویژه برنامه بود.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت