اخبار مربوط به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

  • 1400/06/15 - 13:52
  • تعداد بازدید: 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در کانون خراسان جنوبی؛

نقد و بررسی جدیدترین آثار شاعران نوجوان استان در انجمن ادبی «آبی»

جدید ترین سرودهای شاعران نوجوان کانون استان خراسان جنوبی در نشست انجمن شاعران نوجوان«آبی» نقد و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون خراسان جنوبی، انجمن شاعران نوجوان « آبی» کانون خراسان جنوبی در جدید‌ترین نشست خود که به منظور نقد و بررسی جدید‌ترین اشعار سروده شده توسط نوجوانان عضو این انجمن، همزمان با عصر روز یک شنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۴۰۰ برگزار شد، میزبان « محبوبه بزم آرا» نویسنده، شاعر و معاون فرهنگی کانون استان خراسان رضوی بود.

بر اساس این گزارش در این نشست که به صورت مجازی و با حضور کارشناسان، مربیان و اعضای این انجمن برگزار شد اثر ۴ عضو شامل « زیبا سادات حسینی نژاد» ، « کوثر ملایی» ، « ملیکا مددی» و « منیره سادات صدیقی» از مرکز فرهنگی و هنری کانون قاین مورد نقد و بررسی حاضران و شاعر میهمان این نشست قرار گرفت.

بزم آرا پس از شندین سرودهای نوجوانان شاعر استان در بخشی از توصیه‌های خود به اعضای این نشست شعر را پدیده‌ایزبانی دانست که شاعر با استفاده از واژه‌ها و ساختار آن برای انتقال مفهوم خاص استفاده می‌ کند.

این شاعر زبان شعر را مهم ارزیابی کرد و افزود: در زبان عادی، هدف انتقال معنی است که هرچه روشن‌تر و صریح‌تر انجام شود بهتر است، اما در شعر به عنوان یک زبان برتر، از شاعر انتظار می‌رود که از مناسب‌ترین و زیبا‌ترین زبان و ابزارهای هنری و صنایع ادبی استفاده کند.

وی افزود: شاعر با مردم زمانه خود صحبت می‌کند و انتظار می‌رود که از زبان روز و واژه‌ها و به تبع آن از تصاویر و مفاهیم عصر خود استفاده کند و این امر باعث خواهد شد شاعر از تجربیات هنری و احساسات واقعی پیرامون خود در شعر استفاده کرده که این امر تازگی زبان و نو بودن شعر را به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است انجمن شاعران نوجوان « آبی» در مرکز فرهنگی فرهنگی و هنری کانون شهرستان قاین فعال است و جلسات خود را به صورت ماهیانه با حضور شاعران و منتقدانی از سطح استان و کشور برگزار می‌کند.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت